Memoriał inż. Tadeusza Tańskiego

W dniu 11 czerwca 2022 roku odbył się I Memoriał inż. Tańskiego. Impreza, której zasadniczym celem było propagowanie bezpiecznego stylu jazdy, przybliżenie wszystkim uczestnikom sylwetki patrona szkoły Inż. Tadeusza Tańskiego a także integracja i dobra zabawa. Rywalizacja rozpoczęła się
o godzinie 8.30 rejestracją załóg rajdowych. Na starcie były samochody nowe, ale nie brakło również „perełek” w postaci mydelniczki czyli popularnego trabanta, garbusów czyli volkswagena, że o mercedesach SLK i W 126 nie wspomnę. Wisienką na rajdowym torcie był jednak Ford model T
z roku 1916, a także piękny, jeżdżący motorower Komar z roku 1956. Fotorelacja z prezentacją pojazdów jest również dostępna w Galerii. Po krótkiej prezentacji załogi przystąpiły do rywalizacji na początek w trzech konkurencjach:

  • test z przepisów ruchu drogowego przygotowany i nadzorowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego i Policję,
  • pierwsza pomoc przygotowana przez Instytut Zdrowia PWSZ z Nowego Sącza,
  • jazda sprawnościowa z talerzem Stewarta

Po zaciętej walce w wymienionych konkurencjach wyjazd w trasę. Każda załoga otrzymała prowiant.
w postaci bułek ufundowanych przez Stowarzyszenie Sądecka Samochodówka, oraz wodę mineralną, której sponsorem była Kryniczanka – oficjalna woda Rajdu. Wraz z prowiantem załoga otrzymała kartę trasy rajdu do orientacji w terenie oraz kartę ze zdjęciami charakterystycznych obiektów na trasie przejazdu. Należało je odnaleźć i odnotować w karcie ich położenie. Na trasie było 7 punktów kontrolnych, na których w karcie drogowej odnotowywano czasy przyjazdu i odjazdu załogi. Punkty były zlokalizowane:

  • w Rynku Miasta Nowy Sącz,
  • przy ołtarzu Papieskim w Starym Sączu,
  • przed Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu,
  • w AstroCentrum w Chełmcu,
  • w firmie Wiśniowski w Wielogłowach,

Zakończenie rajdu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu Litwiński w Tęgoborzu. Kolejny raz przy organizacji imprez przez Stowarzyszenie Sądecka Samochodówka korzystamy z gościnności naszego członka i absolwenta Szkoły pana Piotra Litwińskiego. Po przyjeździe do celu załogi zostały poddane jeszcze testowi ze znajomości życiorysu i konstrukcji inż. Tadeusza Tańskiego. Zorganizowano również dla uczestników projekcję filmu o Tańskim produkcji TVP a także wystawę zdjęć z życia Tańskiego jego konstrukcji i samochodów, które skonstruował. W organizacji imprezy pomagały nam firmy CARLAK naprawy powypadkowe, CAR SPECJAL naprawy powypadkowe, ZIBUD, BARAN – bramy ogrodzeniowe, CARFIT, ZETTRANSPORT, TRUCKPARTNER, FEBI, ORAWCZYK, PIETRYGA, WIŚNIOWSKI. Na zakończenie odbyło się podsumowanie rajdu, rozdanie nagród i oczywiście towarzyskie spotkanie przy stole. Impreza jak zwykle organizowane przez Stowarzyszenie Sądecka Samochodówka służyła promocji Szkoły oraz integracji środowiska ludzi kochających samochody, rywalizację a przede wszystkim doskonałą zabawę. Do zobaczenia na rajdowej trasie za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *