I Mistrzostwa Nowego Sącza Szkół Ponadgimnazjalnych w kartingu

5 czerwca 2018 roku na torze przy al. Piłsudskiego w Nowym Sączu odbyły się, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, I Mistrzostwa Nowego Sącza w kartingu o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Organizacją zajęli się nauczyciele zespołu przedmiotów samochodowo-logistyczno-spedycyjnych oraz sekcja kartingowa, działająca przy Zespole Szkół Samochodowych. Patronat nad tą imprezą objęli Prezydent i Rada Miasta Nowego Sącza. Zawody wspierali jako współorganizatorzy Stowarzyszenie „Sądecka Samochodówka”, działające przy Zespole Szkół Samochodowych oraz wiele innych instytucji, m.in.: Stowarzyszenie „Grupa 4×4”, Automobilklub Podkarpacki, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Organizując zawody, szkoła chciała nawiązać do tradycji kartingowych, a przede wszystkim sekcji kartingowej, która po wielu latach została reaktywowana. Organizatorzy zamierzali również przyczynić się do popularyzacji sportu i turystyki motorowej oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników ze szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza, po dwie drużyny z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespołu Szkół nr 4, I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Samochodowych. Jedna drużyna reprezentowała Zespół Szkół Ekonomicznych. Trzyosobowe zespoły składały się z jednego zawodnika, który zdawał test z przepisów ruchu drogowego oraz dwóch zawodników, rywalizujących na trzech wózkach kartingowych (wszyscy uczestnicy jeździli na każdym z trzech wózków). „Bolidy” to maszyny z automatyczną skrzynią biegów i silnikami HONDA CX200 o mocy 6,5 KM.

W imprezie uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Albert Kogut, Wicedyrektor MORD-u w Nowym Sączu Wiesław Kądziołka oraz delegacja z Gostynina, w skład której wchodziła Katarzyna Majewska Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku, Szymon Szczypawka, Naczelnik Wydziału Oświaty oraz Wojciech Kiełbasa, Dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Szczególnym gościem był pochodzący z Nowego Sącza kierowca driftingowy Bartek Ostałowski – młody człowiek, niezwykle doświadczony przez los, który osiągnął to, co wydaje się niemożliwe. Bez rąk prowadzi samochody o mocy ponad 600 KM.

Wyniki klasyfikacji:
Drużynowo:

 • I miejsce: pierwsza drużyna Zespołu Szkół Samochodowych;
 • II miejsce: pierwsza drużyna Zespołu Szkół Samochodowych;
 • III miejsce: drużyna Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

Indywidualnie:

 • I miejsce: Sławomir Pajor z Zespołu Szkół Samochodowych;
 • II miejsce: Michał Bieryt z Zespołu Szkół Samochodowych;
 • III miejsce: Przemysław Filipowicz z Zespołu Szkół Samochodowych.

Turniej PRD:

 • I miejsce: Paweł Kozieński z Zespołu Szkół Samochodowych;
 • II miejsce: Michał Guśtak z Zespołu Szkół Samochodowych;
 • III miejsce: Michał Czerwiński z I Liceum Ogólnokształcące.

Nagrody w konkursach fundowali:

 • puchary za 1,2,3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej wyścigów kartingowych – Stowarzyszenie „Sądecka Samochodówka”;
 • puchary za 1,2,3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej turnieju BRD – Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego;
 • puchary za 1,2,3 miejsce w klasyfikacji zespołowej – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych.

 

I Mistrzostwa Nowego Sącza w kartingu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *